• enfield.jpg
  • tf baner dawid.jpg
  • tlo2.jpg
  • wall1.jpg

Forgot password? | Forgot username? | Register

Przerzucenie serwera, update wersji silnika i samego forum - donate

Przerzucenie serwera, update wersji silnika i samego forum - donate

Poznałem w końcu koszta związane z przejściem na nową wersję strony , koszt nowej wersji forum oraz koszt utrzymania serwera (rok czasu) , opłaty za hostowanie tych wszystkich operacji.

-200 złotych (rok serwer)

-30$ około 100 zł nowe forum- właściwie nowa wersja aktualna z przerzuceniem archiwum i dotychczasowych postów - opłata jednorazowa

-300-600 średnia kwota za hostowanie ( 50zł/h czas szacowany na przerzucenie wszystkiego 6-10 godzin)

-update wersji jest akurat darmowy

Tak więc średnia kwota wynosi ~700 złotych, ja dopłacam jeszcze za nowy szablon strony 100-150. Tym samym jest prośba o zrzutkę na stronę TF i jej przerzucenie aby nie było problemu z botami był stały hosting i możliwość uzupełniania strony o nowe wtyczki. Chętni wpłat mogą dokonywa u mnie w salonie albo na konto (dane podaje na PM).

To było by na tyle z góry dzięki i prace zaczniemy jak tylko zbierze się suma potem kilka dni i mamy przejscie. pzdr

Dodam jeszcze tylko że zmiana jest konieczna obecna wersja ma sporo dziur i jest po prostu przestarzała, a przy obecnym natężeniu włamów i hacków jesteśmy na celowniku jeden atak był a wiele osób nie może wchodizć ze swoich preglądarek po tym wąłśnie włamie. Czekam na rekcję zanim wywali stornę na dobre...

Edited by: - Cze-01-2013 10:31 AM

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

Re: Przerzucenie serwera, update wersji silnika i samego forum - donate

Wpłaciły 2 osoby - problem polega na tym że strona dalej jest "dystrybutorem złośliwego oprogramowania". Nie ma specjalnego odzewu co do zrzutki więc kasę będę odkładał sam jednak przez ten czas strona zostanie zawieszona - nie chce mieć stałej blokady przez google (odkręcenie wszystkiego potem to kupa roboty maili i procedurek), a przy tej wersji są spore dziury i włamy botów, do momentu aktualizacji strona będzie hibernate - za około 1-2 tygodnie przechodzi w tryb offline. Pzdr

Administrator has disabled public posting. Please login or register in order to proceed.

dRas to napisz jakiej kwoty się spodziewasz od osoby bo rzuciłeś cenę 700zł i wpłacajcie. Mogę się dorzucić 10-20zł ale nie więcej, sam mam pełno swoich wydatków i problemów. Na stronce jest nie więcej jak 20 stałych bywalców, zapewne z połowa byłaby w stanie zapłacić ale to już wychodzi po 70zł/os. Ostatnim razem nasze składki strzelankowe które miały być przeznaczane na całkowicie coś innego też poszły na opłacenie strony. No offence, ale dziwi mnie po prostu że ktoś zakłada stronę a później prosi o zrzutkę na nią. Jakbym miał dorzucać się do każdego forum (a są takie na których udzielam się więcej niż tutaj) i strony na których przebywam to chyba na nic innego w życiu nie byłoby mnie stać.

"Sleep, EAt, and Live it up"

To co jest wyżej jest to klasyczny przykład donate nie ma obowiązku - nikomu nic nie karze to raz, dwa kto ma ochotę wpłacić 10,20,40 złotych jego sprawa. I nie rozumiem tematu o forach sam jestem użytkownikiem wielu innych (jednak tutaj jestem załozycielem i dlatego ja za wszysyko wykładam) - nie wiem czemu Cię dziwi fakt zrzutki, jeżeli nie chcesz płacić to nie płacisz nie ma obowiązku i tak jak napisałem wyżej do otrzymanej kasy ze zrzutek (o ile jakaś wpadnie) ja dorzucam resztę -tyle w temacie - NIE JEST TO OBOWIĄZEK i nie narzucam żadnej odgórnej kwoty, 10 super, 20 też super, 0 nic sie nie stało nie ma pretensji i tyle - zwykły donate. Pzdr

PS.(dopiszę bo musiałem pilnie wyjechać) Także każda dotacyjna wpłata jest mile widziana i z góy za nią dziękuję, przyspieszy na pewno i ułatwi dalsze prowadzenie forum strony (która jest stroną non profit - koszta podałem dla ogólnego wgladu, jakby ktoś chciał wiedzieć na co się zrzuca chociażby 10,20 złotych. Ja opłacam tą kwotę ( tą która zostanie do zapłaty) jednak zbiórka ~700 złotych na strone która jest non profit może mi troche zająć dlatego wrzuciłem info dla tych którzy chcą pomóc. A informacja o przejsciu na offline nie jest to foch ja może niektórzy to odebrali ale konieczność bo jak mi zablkojua stronę zanim ja updatuje to dupa blada :P. Strona będzie działać na pewno także spokojnie.

I teraz jest wszystko jasne i klarowne. Myślę że parę osób zrozumiało co i jak (w tym ja).

"Sleep, EAt, and Live it up"

Podejrzewam, że w ten weekend będziemy już przerzuceni - przynajmniej wszystko na to wskazuje będzie elegancko :P . Pzdr.

There are 0 guests and 0 other users also viewing this topic

Board Info

Board Stats

Total Topics:
254
Total Polls:
0
Total Posts:
1961
User Info

Total Users:
440