• enfield.jpg
  • tf baner dawid.jpg
  • tlo2.jpg
  • wall1.jpg

Polimerowe magazynki Tapco do AK

David Odsłony: 15672

            Od dawna wiadomo, że kałach to sprzęt niezawodny i prosty w obsłudze jednak na pewno nie jest idealny. Pewne wrodzone ułomności strzelcy starają się poprawiać na różne sposoby (montaż szyn na rurze gazowej, wymiana kolb, modyfikacja gniazda magazynka oraz dźwigni zrzutu magazynka, montaż wydajniejszych kompensatorów itp.) Jako użytkownik karabinu z rodziny AK również wziąłem się za "poprawianie" fabryki, na tą chwilę wymieniłem rączkę oraz osłonę rury gazowej. W planach mam wymianę kolby. Zastanawiałem się natomiast ostatnio jak można by jeszcze niedużym kosztem poprawić ergonomię mojego kałacha... i tak trafiłem na fanpage firmy Tactilab, która w swojej ofercie ma komponenty do broni palnej sygnowane logo TAPCO. Od razu zwróciłem uwagę na sprawiające dobre wrażenie magazynki tym bardziej, że cena 85zł wydawała się być bardzo atrakcyjna. Pytanie tylko jaka będzie różnica między polimerami a stalowymi magami w użytkowaniu?

             Magazynki przyszły do mnie trybem ekspresowym i mogłem się zabrać za testy :)

 

 

 

Pierwsze na co zwrócimy uwagę po wzięciu magazynka do ręki to waga. Naprawdę czuć sporą różnicę, szczególnie gdy w ładownicach mamy kilka sztuk magów.

 

 

Poniżej porównanie wymiarów

 

 

Magazynek dzięki swojej budowie zdecydowanie lepiej "leży" w dłoni niż metalowy odpowiednik, który ma tendencję do wyślizgiwania. Tworzywo oraz specjalna powierzchnia magów Tapco daje za każdym razem pewny chwyt. Wysoka jakość zastosowanego polimeru uniemożliwia jakiekolwiek wyginanie się lub skręcanie magazynka.

 

 

 

Kolejna sprawa to spasowanie do gniazda magazynka. Nie ma tu mowy o absolutnie żadnych luzach. Magazynek siedzi pewnie, klik dźwigni zrzutu przy zapięciu maga jest bardzo wyraźny.

 

 

Po sprawdzeniu ergonomii magów przyszedł czas na test jak przyjmują amunicję... kolejne zaskoczenie. Nie sądziłem, że i tutaj może być różnica. Już po załadowaniu pierwszego naboju czuć jak płynnie przebiega ta czynność.  Należy tutaj zwrócić uwagę, że dzięki odpowiednio dobranej sprężynie ładowanie magów do pełna nie sprawia trudności (przy załadowaniu nawet trzydziestej pierwszej sztuki nie napotykamy na silny opór) a mimo to przy strzelaniu z pełnych nie przytrafiają się zacinki. Magazynki płynnie podają ammo niezależnie od tego ile w środku mają pestek :)

 

   Pełne magazynki czekają na strzelanie :)

 

 

Podsumowując magazynki TAPCO zdecydowanie są warte swojej ceny. Są lekkie, wytrzymałe (ostre traktowanie nie robi na nich specjalnie wrażenia), ergonomiczne, nie zacinają się. Ja swoje metalowe magi odstawiłem już w kąt i za nic w świecie nie zrezygnuję z używania polimerów od TAPCO.

 

Dziękujemy firmie TACTILAB za udostępnienie magazynków do testów.

 

You have no rights to post comments

Kanał

Triggerfinger.pl & Best Hunters - Stag Arms AR15

172 sec.
Views: 4431
Triggerfinger.pl & Best Hunters - Stag Arms AR15

Sklepy

Współpracujemy