• enfield.jpg
  • tf baner dawid.jpg
  • tlo2.jpg
  • wall1.jpg

Kulki DUM DUM firmy AIMER 6mm (ASG) - jak to w końcu jest z ich jakością ?!?

Kategoria: Newsy Opublikowano: 04 luty 2015
dRastiC Odsłony: 15721

 

Tym razem coś ze świata airsoftu. Chciałem się przyjrzeć bliżej kulkom 6mm DUM DUM i sytuacji dlaczego tak skrajnie zmieniła się opinia o nich.

Jakiś czas temu na rynek trafiły kulki polskiej firmy Aimer, a w raz z nimi testy, opisy i opinie - które generalnie były pozytywne. Takie składowe jak skupienie, cena-jakość no i pełna gramatura ( 0,2g ;0,23g;0,25g;0,28g;0,3g;0,36g;0,4g oraz 0,46g) spowodowały że kulki stały się bardzo konkurencyjne, rozpoznawalne i chętnie kupowane, mimo pojedynczych negatywnych sygnałów(shit happens:). Po jakimś czasie jednak opinie były coraz słabsze . Co się stało ? Okazało się, że kulki o wyższej gramaturze t.j. 0,3g + w opakowaniach tekturowych zacinały się w magazynkach, komorach HU, lufach. Pomiary wykazały że kulki te miały powyżej 6mm średnicy, gdzie docelowo dąży się aby kulka miała w granicach 5,95 mm +/-.

 

Wnioski

-większość testów które wychodziły pochlebnie były robione przeważnie na kulkach 0,25 i 0,28 (najbardziej popularnych gramaturach). Kulki te były pakowane w hermetycznych torbach kilogramowych. Przy okazji tych gramatur opinie dalej są pozytywne

-problemy pojawiły się po jakimś czasie od chwili wprowadzenia, w przypadku cięższych kulek 0,3g + i pakowanych w kartonikach (paczkach po 1tyś.)

Postanowiłem zatem wyjaśnić  co może być tego przyczyną. Po kontakcie z firmą Aimer potwierdziło się, że kulki pakowane w kartonikach i cięższe jak 0,3g były wadliwe. Okazało się, że wykonawca użył czegoś na zasadzie kredy, talku, skrobi jako wypełniacza co pod wpływem wilgoci powodowało że kulki "puchły". Stanowisko firmy jest następujące kulki kartonikowe cięższe jak 0,3g zostały wycofane ze sprzedaży, zostają natomiast kulki pakowane w torbach 1 kilogramowych 0,23 0,25 i 0,28. Dostaliśmy też informację, że na wiosnę jest planowana nowa dostawa cięższych kulek, które przejdą kontrolę jakości aby uniknąć sytuacji w której firma zostanie postawiona w złym świetle. Dodatkowo firma będzie odchodziła od tekturowych opakowań aby mimo wszystko zminimalizować dostawanie się wilgoci.

Sytuacja jaka miała miejsce na pewno nie należy do przyjemnych tak samo jak dla graczy(klientów, użytkowników) tak jak i firmy Aimer. Mamy nadzieję, że kolejne dostawy jakie planuja, zachwycą jakością i poprawią opinie i postrzeganie kulek DUM DUM na naszym rynku.

Poniżej linki z niezależnych witryn z testami i recenzjami kulek DUM DUM :

WMASG

MadWolves

You have no rights to post comments

 

Kanał

Triggerfinger.pl & Best Hunters - Stag Arms AR15

172 sec.
Views: 4431
Triggerfinger.pl & Best Hunters - Stag Arms AR15

Sklepy

Współpracujemy